Logo
hakkimizda
 • Tarihçemiz
 • Kurucumuz
 • Yönetim Kurulumuz
 • Departmanlarımız
 • Başarılarımız

Şimşek Gıda

1996 yılında şu anda Onursal Başkanımız olan Sayın Ramazan ŞİMŞEK tarafından temelleri atılarak, Karaman’da kurulmuştur. 95.000 m2’si kapalı, 40.000 m2’si açık olmak üzere toplam 135.000 m2’lik alanda ileri teknolojiye sahip tesislerinde ; Bisküvi, Çikolata, Kek, Gofret, Kraker olarak üretime başlayıp, zaman içerisinde işini geliştirerek sektöre yön veren yenilikçi yaklaşımı ile Bien Kruvasan ve Twitto Burgu Kraker çeşitleriyle de ilklere imzasını atmıştır.

Sektöründe her zaman yeniliklerin ve ilklerin markası olan Şimşek, tüketicilerine sürekli daha iyisini sunarak, 350’nin üzerinde çeşitleriyle damak tadına uygun ürünler zinciri oluşturmuştur. Yıllık 115.000 Ton üretim kapasitesiyle de bir lezzet devi olarak sektöründe global ölçekte güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır. Her zaman son teknolojileri kullanarak, inovatif bakış açısıyla kaliteli ve rekabetçi ürünleriyle dikkatleri üzerinde toplayan Şimşek, Dünya pazarlarında da markasını kabul ettirerek bugün 100’ün üzerinde Ülke’ye ihracat yaparak, katma değer yaratmaktadır.

Şimşek, 20 Yıl gibi kısa bir sürede emekle büyüdü ve 8 Yıl’dan beri de Türkiye’nin ilk 500 büyük firması içerisine girerek, 2015 Yılı itibariyle de 21 sıra birden yükselerek 417.sırada yerini alarak, tüketicilerin kalbinde taht kurmuştur. 21 Yıl önce 200 çalışanı ile başlayan ve bugün 1.500’ü aşkın çalışanı ile istihdam yaratarak hem Yurt içinde, hem de yurt dışında geniş bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir.

Şimşek, kısa özgeçmişine rağmen hızlı bir yükseliş grafiği çizmiş, teknolojik ve modern yatırımlarıyla çağdaş bir düzeye gelmiştir. Bu başarılarıyla, Turizm sektörü, Hayvancılık sektörü, İnşaat Sektörü ve gıda Hizmet sektörü yatırımlarıyla birlikte toplam 2.500 çalışanı ile gelecekte de ilkelerinden taviz vermeden , katma değer yaratmaya devam edecektir.

Ramazan Şimşek | Onursal & Kurucu Başkanımız

Ramazan Şimşek Ramazan Şimşek Şimşek Bisküvi’nin Kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Ramazan ŞİMŞEK Karaman’ın Kızılyaka köyünde 1942 yılında Dünya’ya gelir. Tahsil hayatı ve askerlik hizmetinden sonra 1965 yılında Belçika’ya giderek kömür ocağında işçi olarak çalışmaya başlar. Bugünlere gelmesinin temelini oluşturan kömür cevherindeki çalışması 1977 yılında Karaman’a kesin dönüş yapmasıyla son bulur. Belçika’da kömür ocağında toprağı kazarak elde ettiği birikimiyle Karaman da arsa, emlak, döviz alım-satımı ve sarrafiye işine başlayarak ilk ticaret hayatına adımını atmıştır. Kişisel gelişimini ve Ticari zekasını her zaman öne çıkaran bir kişiliğe sahip olan Ramazan ŞİMŞEK; yine bu yıllardaki yapılaşma ihtiyacını da görerek, inşaat müteahhitliğine başlayıp Karaman’ın imarını da üstlenmiş ve bugün bir çok konutlara Şimşek imzasını atmıştır.

Yıllar boyu faaliyet gösterdiği her ticaret işinde başarıyı yakalayan Ramazan ŞİMŞEK, müteşebbis ve girişimcilik ruhunu da ön plana çıkararak, sürekli Karaman’a yatırım yapmayı kendisine amaç edinmiş ve 1996 yılında yüksek çalışma azmi ve üstün gayretiyle sanayi sektörüne giriş yaparak Şimşek Bisküvi ve Gıda Sanayi A.Ş.’nin temellerini atmış ve 200 kişiyle üretime başlamıştır.

Bundan sonra sanayicilik hayatında da her zaman yenilikçi ve farklı olmayı kendisine hedef kabul etmiş ve başarıdan başarıya koşmuştur. Yıllar boyu cesur bir girişimcilk sergileyerek herkese örnek olmuş duayen iş adamı ve Onursal Başkanı Ramazan ŞİMŞEK, sosyal sorumluluk çerçevesinde de Karaman’da; ekonomik, kültürel ve sosyal gelişmeye de destek vererek faydalı olmaya çalışmıştır. Şu anda 1.500’ü aşkın uzman çalışanıyla lezzet dolu ürünler üreterek , hem ihracatıyla, hem de iç piyasadaki satışlarıyla katma değer sağlamaktadır.

Şu anda Şimşek Bisküvi’nin Onursal Başkanı olan Ramazan ŞİMŞEK’in ürün kalitesi ile ilgili olarak her zaman söylediği en önemli sözü;” Çocuklarımın ve Torunlarımın yiyemeyeceği bir ürünü ben üretmem” olmuştur. Bu yüzden, her eve giren, ürünlerin, daha lezzetli, daha sağlıklı, daha hijyenik ve daha kaliteli olmasını ister. İlk başta 25.000 m2 olarak kurduğu fabrikasını bugün, 95.000m2 kapalı, 40.000m2 açık olmak üzere toplam 135.000m2’lik bir alanda üretim yapar hale getiren Ramazan ŞİMŞEK, Yıllık 115.000 Ton üretimiyle de sektöründe global ölçekte güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır.

Her geçen gün ürün portföyünü daha da zenginleştiren, kurumsallaşma ve markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Şimşek Bisküvi, Bien Kruvasan ve Twitto Burgu Kraker gibi yenilikçi, sıra dışı ürünleriyle de sektöre yön veriyor. Ayrıca, bu ürünleri için gerçekleştirdiği Televizyon, Radyo ve Açık Hava Reklamlarıyla da markasını geliştirmiştir. Kurulduğu Yıllarda 4 Ülke ile başladığı ihracat yolculuğuna bugün, Avrupa’dan Afrika’ya, Asya ve Avustralya’dan Amerika’ya kadar 100’ü aşkın Ülkeye ihracat yaparak, Ülke Ekonomisine katkı da bulunmaktadır.

Duayen insan Ramazan ŞİMŞEK, bu başarılarıyla, Turizm Sektörü, Hayvancılık Sektörü, İnşaat Sektörü ve gıda hizmet sektörü gibi farklı sektörlere de yatırım yaparak , girişimciliğini en üst seviyelere taşımıştır.

Bu itibarla, tamamen yerli sermayeyle kurduğu, ileri teknoloji ve modern tesisleriyle donattığı Aile Şirketini, gelecekte de ilkelerinden taviz vermeden, katma değer yaratmaya devam edecektir.

Erol Şimşek | Yönetim Kurulu Başkanı

Erol Şimşek

1971 Yılında Karaman’da doğan Erol ŞİMŞEK, İlk, Orta ve Lise eğitimini Karaman’da tamamladı. Okul Yıllarında küçük yaşına rağmen babasının yanında , ticaretin içinde yetişti. Eğitim ve askerlik döneminin ardından, Babası Ramazan Şimşek tarafından 1996 Yılında kurulan Şimşek Bisküvi’de tam yetki ve sorumlulukla Genel Müdürlük görevine getirildi. Genç yaşında sanayiciliğe adım atan Erol ŞİMŞEK, Dünyadaki son teknolojik yenilikleri takip ederek fabrikasını modern yatırımlarla çağdaş bir düzeye taşıdı. Dinamik, cesur atılımları ve vizyoner yapısıyla şirketini, 7 kıta’ da 100’ün üzerinde Ülke’ ye ihracat yapan, Türkiye’de ise İlk 500 sanayi devi arasında yer alan bir şirkete dönüştürmeyi başardı. Ekibiyle birlikte yenilikçi ürünlere daha fazla yoğunlaşarak, her zaman ilklere imzasını atmıştır.

Mehmet Ali Şimşek | Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Mehmet Ali Şimşek

1972 Yılında Karaman’da doğan, İlk, Orta ve Lise eğitimini burada tamamlayan Mehmet Ali ŞİMŞEK, küçük yaşlardan itibaren babasının yanında ticarete atıldı. 2006 Yılına kadar döviz ve sarrafiye ticareti ile uğraştı. Şimşek Bisküvi hızla büyümeye ve gelişmeye başlayınca bu büyümeye katıldı ve şirketin üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. Bu güne kadar bizzat üretimin içerisinde yer alarak, gayretli çalışmaları ile üretimde verimliliği sağladı. Ailenin genç üyesi olarak üretim tesislerinin yönetiminin yanı sıra, yeni ürünler ve kalitenin sürdürülebilirliğini sağlamaktadır.

üretim

ÜRETİM

Sağlıklı ürünler ilkesiyle çalışan Şimşek’de hijyen, daima ilk sırada yer almakta, üretim, her aşamada gıda mühendislerinin denetiminde yapılmaktadır. Dünya üzerindeki yenilikleri yakından izleyen ve kendini bu yeniliklere hızla adapte eden Şimşek, ileri teknolojilerle daima sağlıklı ve mükemmel lezzetler üretmektedir. Bisküvi, çikolata, gofret, kek ve kraker olmak üzere 300’ün üzerinde ürüne sahip olan Şimşek, toplam 135.000m²’lik alana sahip tesislerinde yapılan toplam üretim yılda 115.000 tonu geçmektedir. Deneyim, uzmanlık, teknoloji ve kalite tutkusunun bir araya gelmesinden ortaya çıkan bu ürünler, her lezzetiyle tüketici memnuniyetini zirveye çıkarmayı hedeflemektedir.

kalite

KALİTE

BRC 5. Versiyon Gıda Güvenlik ve Yönetim Sistemi, ISO 9000 ve Iso 22000 standartları ile kalitesini kanıtlayan Şimşek, ürettiği tüm ürünleri kimyasal e mikrobiyolojik testlerden geçirerek tüketicilere sunmaktadır. Yeni yatırımlar ve ileri teknolojilerle çağın hep bir adım önünde olan Şimşek uzman kalite personeli ile daima en kaliteli ürüne tüketicilere sunmak için söz vermektedir. Kalite belgelerimiz:

arge

ARGE

Yenilikçilik, Şimşek markasını farklı ve heyecan verici yapan en temel özelliktir.Bu nedenle AR-GE departmanı, Şimşek’in büyük önem verdiği ve sürekli yatırım yaptığı alanlardan biridir.Bu bakış açısıyla, dünya pazarlarını yakından inceleyen Şimşek AR-GE ekibi, bu pazarlara uygun yeni lezzetler geliştirmek için çalışmaktadır.Mini üretim tesisi olarak da adlandırılan Şimşek AR-GE departmanında üretilen yeni lezzetler, Şimşek üretim ekibinin esnek yapılanması ile en kısa sürede toplu üretime dönüştürülebilmektedir. Bu doğrultuda:
- Rekabet üstünlüğü olan yeni bir ürün geliştirmek veya geliştirilmesine bilimsel olarak katkı sağlamak,
- Ülkemizde ve dünya çapında gıda kalitesini üst düzeylere taşımak,
- Yeni ürünler geliştirirken yasalara her koşulda sıkı sıkıya bağlı kalarak tüketici haklarına saygılı olmak,
- Üniversite-sanayi işbirliği ile bilimsel açıdan da değerli sonuçlara ulaşmak ve şimşek markasına prestij kazandırmak,
- Yeni ürünlerle gelecekte var olmak,
temel AR-GE stratejilerimizi oluşturmaktadır.

satis

YURTİÇİ/YURTDIŞI SATIŞ

6 Kıtada yaygınlaşmış ve 125 ülkeye ihracat yapan bir firma vizyonuyla hareket eden Şimşek için Dünya pazarları büyük önem taşımaktadır.Bu pazarlara uygun ürünleri belirleyen ve çok hızlı bir şekilde üretime geçebilen Şimşek, 2012 yılı itibariyle Avrupa’dan Afrika’ya, Asya ve Avusturalya’dan Amerika’ya birçok ülkede yüz milyonlarca tüketiciyle ürünlerini buluşturmaktadır. Türkiye’ye gurur Dünya’ya tat veren bu başarı yeni yatırımlarla her yıl daha da büyüyecektir.

pazarlama

PAZARLAMA

Marka iletişiminde tüm iletişim mecralarını (TV, Radyo, Gazete, Outdoor, Sosyal Medya vb.) efektif olarak kullanan Şimşek Gıda, tüketicilerini markalarının dünyasına davet etmektedir.

insan kaynakları

İNSAN KAYNAKLARI

Türkiye’nin ilk 500 büyük firması içerisinde olan Şimşek Gıda, 2015 Yılı itibariyle de 21 sıra birden yükselerek 417. sıraya yerleşmiştir. 21 Yıl önce 200 çalışanı ile başlayan ve bugün 1.500’ü aşkın çalışanı ile istihdam yaratarak hem Yurt içinde, hem de yurt dışında geniş bir tüketici kitlesine hizmet vermektedir. Şimşek IK ekibi yüksek performans kültürüne sahip bir çalışma ortamı yaratamaya çalışırken tanımlı IK Politikaları ile de eşitlik, motivasyon ve iş yerinde çalışan mutluluğunu kendine amaç edinmiştir.

 • İHRACAT BİRİNCİLİĞİ ÖDÜLÜ 2005

 • TSE KALİTE ÖDÜLÜ-2004

 • TÜRKİYE İHRACAT ŞAMPİYONU-2008

 • İLLERİN EN BAŞARILI ŞİRKETLERİ-2008

 • İL İHRACAT ÖZEL ÖDÜLÜ -2007

 • YILIN GENÇ İŞADAMI ÖDÜLÜ-2005

 • İHRACAT BİRİNCİLİĞİ ÖDÜLÜ -2005

 • ULUSLARARASI KALİTE ÖDÜLÜ - 2003

 • GELİR İDARESİ BAŞK. TEŞEKKÜR BELGESİ

 • ANADOLU İSTİHDAM ÖDÜLÜ

 • BID ULUSLARARASI KALİTE ÖDÜLÜ

İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kabul Et